Om Gross revision

Den personliga och engagerade revisionsbyrån.

Vår byrå 

Gross Revision AB har bedrivit revisionsverksamhet sedan 1985. Vårt kontor ligger beläget i centrala Göteborg och våra kunder finns i huvudsak i Västra Götalandsregionen.

Den lilla byråns personlighet och kostnadseffektivitet finns hos oss. Vi erbjuder experthjälp med de bästa rådgivarna inom juridik och skatt. Vi vänder oss till både små och stora företag och våra kunder finns representerade inom de flesta branscherna.

 

Vi är en personlig och engagerad byrå med en erfaren personalstyrka. Kontinuitet och kunskap bygger våra långvariga kundrelationer. Personalen har samtliga eftergymnasial utbildning och vidareutbildas kontinuerligt inom redovisning, revision, skatter, juridik m.m.

 

Vi har en godkänd utbildningsplan av Revisorsinspektionen för revisorer.

Vår erfarenhet finns från det lilla enmansföretaget till det större företaget med hundratals anställda. Erfarenheten spänner över de flesta branscher. Sammanlagt har vi ungefär 100 års erfarenhet inom ekonomi.

 

Medlem i FAR

Gross Revision AB är medlem i branschorganisationen FAR och registrerat revisionsbolag hos Revisorsinspektionen. Läs mer här

Vi som jobbar på Gross Revision

Jan-Åke Gross

Auktoriserad Revisor

 

E-post: janake@grossrev.se

Telefon: 031-81 72 61

Carl Gross

Auktoriserad Revisor

 

E-post: carl@grossrev.se
Telefon: 031-81 72 62

Susanne Karjalainen

Auktoriserad Revisor

 

E-post: susanne@grossrev.se
Telefon: 031-81 72 64

Eva Johansson

Administratör

 

E-post: evaj@grossrev.se
Telefon: 031-81 72 63

Karin Imsen

Redovisningskonsult

 

E-post: karin@grossrev.se
Telefon: 031-81 72 68

Lukas Teopfer

Redovisningskonsult

 

E-post: lukas@grossrev.se
Telefon: 031-81 72 65

Helen Urün

Revisorsassistent

 

E-post: helen@grossrev.se
Telefon: 031-81 72 67

Björn Katzmann

Revisorsassistent

 

E-post: bjorn@grossrev.se
Telefon: 031-386 68 05

Jasmina Petrlic

Redovisningskonsult

 

E-post: jasmina@grossrev.se
Telefon: 031-386 68 04

Anette Aronsson

Redovisningskonsult

 

E-post: anette@grossrev.se
Telefon: 031-386 68 02